Türkiye'nin Yükselen Motosiklet Değeri

364 Bg
04 / 04 / 2012
Motosiklet satışı ve satış sonrası destek konusunda yatırımın önemini anlatan Kuralkan Motorlu Araçlar'dan Sedat Demirten ile konuştuk.

Kuralkan Motorlu Araçlar Servisler ve Yedek Parça Satış Müdürü Sedat Demirten motosiklet sektörünün gelişimini anlattı.

Kuruluşundan bugüne kadar aradan geçen çeyrek asırlık süre içinde sektörü yönlendiren firmalardan biri olmasıyla dikkat çeken Kuralkan, kullanıcılar üzerinde olumlu etki bırakmayı hedeflemiştir. Yakın coğrafyadaki en büyük ve donanımlı fabrikaya sahip olması kullanıcılar üzerinde satış ve satış sonrası güveni sağlamaktadır. Bu sayede motosiklet kullanımının arttırılması ve trafikteki sürücülerin bilinçlendirilmesi asıl hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Bugün Türkiye yollarında 2 milyon 415 bin adetten fazla kayıtlı motosiklet bulunmakta ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Motosiklet kullanımındaki bu artışın birçok sebebi var. Ama en başında otomobil almaya gücü yetmeyenlerin, trafikten bunalanların, binek araçlarda ÖTV’nin artmasının ve periyodik zamanlarda artan benzin fiyatlarıdır. Bu maddi sebepler tüketiciyi motor kullanmaya teşvik etmektedir.

İki binli yılların başlangıcından itibaren sektörde baş döndürücü gelişmeler oldu. Sektöre motosiklet üssüvizyonunu getirerek 72 milyonluk bir ülkede milyonlarca motosiklet kullanıcısının hayal ve isteklerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Motosiklette en çok korkuya neden olan güvenli yolculuk için fabrikada üretim ve montaj aşamalarından sonra TestLaboratuarları'ndan da pozitif sonuç alınmalıdır.

Her kesimden kullanıcının bütçesine göre kaliteli hizmetten ödün verilmeden motosiklet kullanımının arttırılması mümkündür.