Yasal Uyarı

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI

Kanuni markası için kurulan bu siteyi (www.kanuni.com.tr) kullanmaya başlamadan önce aşağıda sıralanan hususları lütfen dikkatle okuyunuz. Bu Web sitesini kullanmaya başlamakla(erişmekle) aşağıda belirtilen tüm koşulları ve hükümleri kabul etmiş sayılmaktasınız. Aşağıda yer alan koşulları kabul etmemeniz halinde, bu internet sitesine erişmeyiniz.

İleride söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup da bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden Kuralkan 'ın ve kanuni web Sitesi'nin, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Kuralkan 'ın yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu web sitesinde, Kuralkan Motorlu Araçlar Üretim San. Ve Dış.Tic. A.Ş.(Kuralkan) tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.

Kanuni web sitesinin isim ve yayın hakları tamamı ile Kuralkan 'a aittir. Kanuni  web sitesinde yayınlanan tüm içerik, yazı, fotoğraf, görsel materyaller, motosiklet model fotoğrafları,doküman, harita, videolar, resim/resimlemeler, çizelgeler, grafikler ve konuların veya sair fikir ürünlerinin her türlü hakkı mahfuz olup, Kuralkan’dan izinsiz, ticari bir amaçla kaynak gösterilmek suretiyle dahi olsa kullanılamaz, değiştirilemez, hiçbir format altında bilgisayar sistemlerine kopyalanamaz, çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, kullanılamaz, yeniden yayımlanamaz,dağıtılamaz, Üzerinde değişiklik yapılarak başka web sitelerinde veya baskılı materyallerde kullanılamaz. Kanuniweb sitesinde yer alan her türlü bilgi, belge ve görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Kanuni web sitesi'nde yer alan her türlü içerik, bilgi, know-how, görsel malzeme , data vs.nin doğrulukları ve yeterlilikleri hiç bir şekilde Kuralkan tarafından garanti edilmemektedir.

Bunun yanında iş bu web Sitesi kendi bünyesinde olan ya da olmayan sitelere bağlantı sağlayan linkler içerebilir. Kanuni, web sitesinden sağlanan tüm linklere ait web sitelerinin içeriğini, yeterliliklerini ve gizlilik politikalarını onaylamayabilir ve bundan doğabilecek sonuçlarla alakalı sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, web sitemiz "cookie" içerebilir. Bu sebeple "cookie"'leri kabul etmemek ve buna ilişkin önlemleri almak tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

Kanuni web sitesinde KURALKAN şirket bilgileri, yetkili satıcıları, ürünleri, fiyatları ve kampanyalarıyla ilgili içerik ve görsel sunulmaktadır. KURALKAN, web sitesine ilişkin kuralları, uyarı ve bilgileri önceden bildirimde bulunmadan dilediği takdirde, iptal edebilir,değiştirebilir veya kullanım dışı bırakabilir. Bu hususları takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır.

Kanuni web sitesinde sunulan içerik, sadece bilgi vermek ve tanıtım amaçlı olup, herhangi bir yasal bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Kanuni web sitesini ziyaret edenlerden Kanuni ürünlerini satın alması beklenemez, web site içeriği satış teklifi yerine geçemez, Kanuni markalı tüm ürünler Kanuni yetkili satıcıları aracılığı ile satılmaktadır.

Web Sitesinin bağlı bulunduğu sistem ve donanımlar izlenmekte ve denetlenmektedir. Bu web sitesi ile ilgili olarak yasal bir mercii tarafından kullanıcılara ait bilgiler istenilir ise Kuralkan elindeki bu bilgileri kullanıcının onayını almadan bu yasal veya resmi mercilere verebileceğini kullanıcılar şimdiden kabul etmişlerdir.

Web sitesini kullanılırken site içeriğine telif haklarını ihlal eden içerik eklemek veya yasalarca suç sayılmış içerik eklemek yasak olu, ekleyenler sorumlu olacaktır. Ayrıca, Siteye zarar vermeyi amaçlayan veya sistemdeki herhangi bir veri, bilgi, iletişim araçları, kodlara vs.. dışarıdan yapılacak her türlü müdahale hukuken yasaklanmış olup, bu sebeple Kuralkan ve markası kanuni’nin ve/veya üçüncü kişilerin uğrayacağı her türlü zararları müdahale edenler karşılayacaktır.

Kanuni web sitesinde sunulan görseller ile Türkiye'de satışa sunulan modeller ve özellikleri arasında farklılıklar olabilir. KURALKAN sunulan bilgilerin doğruluğunu, yanlış veya eksik bilgi içerip içermediğinin garantisini vermez ve bu gibi oluşabilecek durumlardaki hatalardan sorumlu kabul edilemez. Ayrıca KURALKAN sunulan bilgilerde herhangi bir uyarı yapmaksızın istediği zaman model donanım ve teknik özelliklerinde, aksesuarlarında, renklerinde ve fiyatlarında vs. değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Web sitesinde sunulan araç fiyat bilgileri yalnızca bilgi amaçlıdır ve KURALKAN tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatıdır.

Bu gibi bir durumun tespiti halinde Kuralkan kullanıcı bilgilerini ilgili Resmi makamlara sunabilecektir.

Kuralkan, Web sitesinin kullanırken herhangi bir öğe ya da hizmetin tedarik edilmesi, performansı ya da kullanılmasından ortaya çıkabilecek olan her türlü riskler, kâr kayıpları, zaman, para, veri, iletimde başarısızlık, hata/kasıtsız ihmal/kesinti/bozulma/gecikmelerden; bilgisayar virüsü, bilgisayar donanımınızı etkileyen virüs saldırıları, donanım, yazılım hasar ve zararları, kablo veya sistem hatası ya da iyi niyet kaybı da dahil ve ancak bunlarla da sınırlı olmamak üzere herhangi bir zarar ya da özel, doğrudan, dolaylı ya da neticeden hasıl olan zararlardan Kuralkan haberdar edilse dahi hiçbir biçimde sorumlu olmayacaktır.

Kanuni web sitesine internet üzerinden başka web sitelerinden gelen bağlantılar ve linklerden ve/veya  Kanuni web sitesinde yer alan linkler ve bağlantılardan ulaşılan web sitelerinin içeriğinden ve sunumundan sorumlu tutulamaz. Kanuni web sitesine gelirken kullanılan bağlantılar ve linklerin yer aldığı hiçbir internet sitesi hakkında görüş, bilgi veya destek sunmamaktadır. Her iki durumda da oluşabilecek doğrudan ya da dolaylı hasarlardan,mali kayıplar, bilgi veya sistem kaybı, işgücü kaybı veya iş faaliyetlerinin kesintiye uğraması vb.den KURALKAN sorumlu değildir. Kanuni web sitesine bağlantılı diğer internet sitelerini ziyaret ettiğinizde sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Kanuni web sitesi kullanıcıları tarafından girilen bilgi ve içerikleri önceden inceleme ve engelleme gibi bir yükümlülüğü ve sorumluluğu bulunmamaktadır, Öte yandanKURALKAN dilediği zaman kullanıcılar tarafından girilen her türlü bilgi ve içerikleri denetleme ve mazeret göstermeden siteden kaldırma hakkını saklı tutar.

KURALKAN, önceden haber vermeden bu yasal uyarıyı istediği zaman güncelleme hakkını saklı tutar ve bundan dolayı web sitemizin kullanıcılar tarafından her ziyaret edilmesinde yasal uyarıyı denetlemek için bu sayfayı ziyaret etmesi kullanıcının sorumluluğundadır.

İş bu Web sitesi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yönetilir ve yorumlanır. Bu Sitenin kullanım koşulları ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir uyuşmazlık durumunda Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerli olup, İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Ayrıca, herhangi bir uyuşmazlık durumunda, iş bu web sitesinde yazılı bulunan bu ibarelerin ve Kuralkan 'a ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının HUMK madde 287'ye göre tek ve gerçek münhasır delil teşkil ettiğini, iş bu Web sitesine giren Kişi, Kurum ve/veya Kuruluşlar kabul ve taahhüt ederler.  

İşbu web sitesi Copyright © Kuralkan Motorlu Araçlar Üretim San. Ve Dış.Tic. A.Ş.' ne aittir.